امروز: شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
آخرین خبرها

مایکروسافت پشتیبانی از ویندوز فون ۱۰ را پایان داد

ویندوز 10 موبایل

مایکروسافت سرانجام ویندوز فون ۱۰ را بازنشسته کرد و به پشتیبانی از سیستم عامل تلفن‌های هوشمند خود پایان داد. با این حال، این غول نرم‌افزاری به پشتیبانی از برنامه‌های آفیس خود از جمله ورد، اکسل، پاورپوینت و وان‌نوت برای ویندوز فون ۱۰ تا اوایل سال ۲۰۲۱ ادامه خواهد داد.

مایکروسافت در تاریخ ۱۹ آذر ۱۳۹۸ آخرین به روزرسانی خود را برای ویندوز فون ۱۰ ارائه کرد و همزمان اعلام داشت که از این پس هیچ‌گونه به روزرسانی امنیتی و غیرامنیتی یا پشتیبانی رایگان برای این سیستم عامل ارائه نمی‌دهد. این امر در مورد تلفن‌های هوشمند و فبلت‌های تولید شده توسط مایکروسافت با نام تجاری نوکیا لومیا صدق می‌کند، در حالی که برای سایر دستگاه‌ها ممکن است به نوع خاصی از پشتیبانی ادامه دهد.

مایکروسافت تا ۲ بهمن ۱۳۹۹ به پشتیبانی از برنامه‌های آفیس خود برای ویندوز فون ۱۰ ادامه خواهد داد که شامل دسترسی به بسته‌های نصب شده، پشتیبانی فنی از مشکلات و رفع مشکلات امنیتی می‌باشد.

مایکروسافت سیستم عامل ویندوز فون ۱۰ خود را در سال ۲۰۱۵ راه اندازی کرد تا بتواند نقاط ضعف ویندوز فون ۸٫۱ را بهبود بخشد، اما فقط توسط تعداد انگشت شماری از تولیدکنندگان تلفن‌های هوشمند مورد استفاده قرار گرفت. این سیستم عامل جدید که شبیه به ویندوز ۱۰ برای رایانه‌های شخصی است، از موفقیت بیشتری در مقایسه با نسخه‌ی قبلی خود برخوردار نبود. تنها تلفن‌های هوشمند مشهور که از سیستم عامل ویندوز فون ۱۰ استفاده کردند نوکیا لومیای مایکروسافت و همچنین الیت ایکس ۳ اچ پی بودند.

غول نرم‌افزاری مایکروسافت با خریداری سهام نوکیا قصد داشت تا در زمینه‌ی سیستم عامل تلفن‌های هوشمند نیز سهمی از بازار را نصیب خود کند. به همین منظور تلاش کرد تا با ارائه‌ی ویندوز فون موفقیت سیستم عامل ویندوز خود را در مورد گوشی‌های هوشمند تکرار کند. اما در این زمینه نتوانست رویای خود را عملی کند. این شرکت تا اواخر سال ۲۰۱۷، توسعه‌ی سیستم عامل ویندوز فون ۱۰ خود را متوقف، و اساساً به تلاش‌های خود برای ساخت یک پلتفرم رقابتی برای تلفن‌های هوشمند پایان داد.

درباره‌ی علی دریاب

حتما ببینید

ویندوز دیفندر

آپدیت ویندوز ۱۰ و از کار افتادن آنتی ویروس داخلی آن

بر اساس گزارش‌ها آنتی ویروس داخلی ویندوز ۱۰ موسوم به ویندوز دیفندر پس از نصب …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *