امروز: شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
آخرین خبرها

دوچرخه سواری با دوچرخه برقی Cowboy

دوچرخه برقی کابوی

اخیراً یکی از سازندگان دوچرخه‌های الکتریکی به نام Cowboy به من اجازه می دهد تا دو هفته را با یکی از دوچرخه‌های برقی ساخت این شرکت بگذرانم. این دوچرخه‌ی الکتریکی به خوبی طراحی شده است و باعث می‌شود دوچرخه سواری بدون دردسر باشد، حتی اگر در مسیرهای سربالایی قرار بگیرید.

کابوی یک استارتاپ مستقر در بروکسل است. این شرکت در طی چند سال گذشته ۳ میلیون دلار سرمایه گذاری اولیه انجام داده و سال گذشته نیز موفق به جذب سرمایه‌­ی ۱۱/۱ میلیون دلاری شده است.

این شرکت دوچرخه‌های الکتریکی را خودش از پایه طراحی می‌کند. قطعات به کار رفته در این دوچرخه نسبت به دوچرخه‌های الکتریکی معمولی یکپارچگی بیشتری دارند. همچنین برای ایجاد ویژگی‌های هوشمند و ارتباط بهتر قطعات با یکدیگر، برخی از اجزا و قطعات به کار رفته در یک دوچرخه‌ی معمولی در دوچرخه‌های ساخت این شرکت وجود ندارد.

کابوی دوچرخه‌های خود را به طور مستقیم در فروشگاه آنلاین خود به مصرف‌کنندگان می‌فروشد. این دوچرخه هم اکنون در بلژیک، فرانسه، آلمان، هلند و اتریش با مبلغ ۲۲۲۰ دلار برای فروش در دسترس است.

برای بررسی کردن این دوچرخه، در مجموع ۷۰ کیلومتر با آن سواری کردم تا امتحانش کنم. دوچرخه، وسیله‌ی حمل و نقل محبوب من برای رفت و آمد است و با توجه به اینکه کابوی در درجه‌ی اول برای شهرهای پرجمعیت طراحی شده است، من فکر کردم که آن را امتحان کنم.

دوچرخه الکتریکی کابوی

بدنه‌ی دوچرخه‌ی کابوی براق است و دارای یک قاب آلومینیومی مثلثی یکپارچه، چراغ‌های کار شده در داخل بدنه و یک آرم Cowboy در نزدیکی زین آن می‌باشد. دسته‌ی فرمان کاملاً مستقیم مانند دوچرخه‌های کوهستان است. تنها مشخصه‌ی این دوچرخه‌ی الکتریکی این است که بدنه‌ی آن در قسمت زیر زین، بزرگتر و قطورتر است.

دوچرخه‌ی الکتریکی کابوی نسبتاً سبک، و وزنی در حدود ۱۶ کیلوگرم دارد که بیشتر وزن آن به دلیل باتری به کار رفته در قسمت عقب دوچرخه است. اما قرار گرفتن باطری در این قسمت مشکلی ایجاد نمی‌کند و حتی می‌توان یک صندلی کودک را در پشت آن وصل کرد.

در بررسی این دوچرخه دو مورد وجود دارد که شما به سرعت متوجه آن‌ها می‌شوید. اول این که دنده‌ای وجود ندارد و نکته‌ی دیگر این که به جای زنجیر و چرخ‌دنده‌های فلزی معمولی از یک تسمه‌ی لاستیکی و پولی‌هایی از جنس فایبرگلاس در ساخت آن استفاده شده است. کابوی برای حرکت اتوماتیک تصمیم گرفته است موتور زمانی که به شتاب و یا نیاز به پدال زدن و یا بالا رفتن از سربالایی‌ها باشد، به صورت خودکار شروع به کار کند. اگر معمولاً دوچرخه‌‌ی غیربرقی سوار می شوید، این امر در ابتدا عجیب است. هنگام سواری با یک دوچرخه‌ی معمولی در صورت نیاز دنده‌ها را تغییر می‌دهید. اما هنگامی که سوار بر دوچرخه‌ی الکتریکی کابوی هستید باید به دوچرخه اعتماد کنید و دنده‌ها را فراموش کنید.

دوچرخه برقی کابوی

موتور الکتریکی این دوچرخه بلافاصله پس از شروع به پدال زدن، وارد مدار می‌شود. و این بدان معنی است که شما خیلی سریعتر از افرادی هستید که از دوچرخه‌ی معمولی استفاده می‌کنند و می توانید بسیار سریع به سرعت ۳۰ تا ۳۵ کیلومتر در ساعت برسید. بله، این دوچرخه کاملاً سریع است.

خوشبختانه ترمزها خوب کار می‌کنند. باید مراقب آن‌ها باشید. اگر اهرم‌های ترمز را بیش از حد بفشارید و ترمز شدید بگیرید، به ویژه زمانی که باران می‌بارد، دچار سُرخوردگی می‌شوید.

مطمئناً دوچرخه‌ی الکتریکی کابوی سریع است، اما در مسیری که من برای تست این دوچرخه انتخاب کردم تنها چند دقیقه در مقایسه با دوچرخه‌ی غیربرقی خود صرفه جویی کردم. شما هنوز هم ممکن است زمانی را صرف انتظار پشت چراغ‌های قرمز در چهارراه‌های شلوغ و تقاطع‌های بزرگ کنید. در حقیقت، سوار شدن بر دوچرخه‌ی الکتریکی کابوی بیشتر تجربه‌ای شبیه سوار شدن بر موتور سیکلت برقی به همراه دارد. موتور خود را با چراغ سبز روشن می‌کنید، با سرعت هر چه تمام به پیش می‌رانید، و با رسیدن به چراغ قرمز متوقف می‌شوید. من معتقدم که استفاده از یک دوچرخه‌ی الکتریکی در شهرهای بزرگ کاملاً منطقی به نظر می‌رسد.

دوچرخه الکتریکی کابوی

شاید متوجه شده باشید که دوچرخه‌ی الکتریکی کابوی دارای گلگیر نیست. کابوی در چند هفته‌ی آینده فروش گلگیرهای طراحی شده‌ی خود را با قیمتی حدود ۱۰۰ دلار آغاز می کند.

نکته‌ی قابل ذکر دیگر این است که برای استفاده از دوچرخه‌ی الکتریکی کابوی باید قد نسبتاً بلندی داشته باشید. من ۱/۷۵ متر قد دارم و زین دوچرخه را تا حد ممکن پایین آوردم. اگر قد شما کمی از من کوتاهتر باشد، احتمال دارد این موضوع برای شما اندکی آزاردهنده باشد.

دوچرخه برقی کابوی

کابوی فقط یک دوچرخه‌ی برقی نیست بلکه یک دوچرخه‌ی هوشمند است که از ابزارها و تکنولوژی‌های ارتباطی به خوبی بهره می‌برد. این دوچرخه دارای یک سیستم ردیابی GPS داخلی و یک سیم‌کارت است.

پس از متصل کردن بلوتوث دوچرخه به تلفن همراه خود، می‌توانید آن را از طریق یک برنامه‌ی تلفن همراه کنترل کنید. به طور مشخص، می‌توانید دوچرخه را قفل و یا آن را باز کنید، چراغ‌های دوچرخه را روشن و خاموش کنید و وضعیت باتری را بررسی کنید. البته چه قدر خوب بود که خود دوچرخه مجهز به حسگر نوری می‌بود تا اگر فراموش کردید، چراغ ها را در شب و در محیط‌های کم نور به صورت خودکار روشن کند. همچنین می‌توانید بدون برنامه‌ی تلفن همراه به کمک ۵ عدد LED تعبیه شده بر روی بدنه‌ی دوچرخه از میزان وضعیت شارژ باتری مطلع شوید. به لطف امکاناتی مثل GPS و سیم‌کارت تعبیه شده در این دوچرخه، می‌توانید محل و موقعیت آن در هر لحظه ردیابی نمائید.

دوچرخه الکتریکی کابوی

من یک بار در طول تستی که با این دوچرخه انجام دادم باتری آن را شارژ کردم. طبق گفته‌ی شرکت سازنده، شما می‌توانید تا ۷۰ کیلومتر را با یک بار عمل شارژ طی کنید. البته مسافتی که من با یک بار شارژ کامل طی کردم کمتر از مقدار گفته شده بود ولی این نکته را هم باید مد نظر قرار داد که من حالت آفرود (خارج از جاده) را نیز امتحان کردم که باتری بیشتری مصرف می‌کند. در کل، محدودیت مسافت مشکل خاصی برای سفرهای شهری نیست، مگر اینکه قصد سفر طولانی با دوچرخه را داشته باشید.

هنگامی که زمان شارژ مجدد باتری فرا می‌رسد، می‌توانید باتری آن را با یک کلید جدا کرده و به خانه ببرید. این یک ویژگی عالی برای افرادی است که در آپارتمان زندگی می‌کنند، زیرا می‌توانید دوچرخه‌ی خود را در محل پارکینگ بگذارید و باتری را در خانه شارژ کنید. باتری بعد از سه تا چهار ساعت پر می‌شود.

دوچرخه برقی کابوی

سخن پایانی

به طور کلی، دوچرخه‌ی الکتریکی کابوی، مناسب افرادی است که در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند و سواری با آن تجربه‌ی خوشایندی را به همراه خواهد داشت. اگر به دنبال یک دوچرخه‌ی الکتریکی هستید، مطمئناً باید دوچرخه‌ی برقی کابوی را یکی از گزینه های خود در نظر بگیرید. توصیه می‌کنم قبل از خرید، یکی از آن‌ها را تست کنید.

اگر مانند من از داشتن و سوار شدن بر یک دوچرخه‌ی معمولی خوشحال هستید و از آن لذت می‌برید، باید بگویم که انتظار نداشته باشید که همین تجربه را در دوچرخه‌ی الکتریکی کابوی دریافت کنید. دوچرخه‌‌های برقی کاملاً با نوع غیربرقی خود متفاوت هستند. اما خوشحالم که دوچرخه‌های الکتریکی وجود دارند، زیرا آنها می خواهند افراد بیشتری را متقاعد کنند تا کمتر از خودرو و موتور سیکلت استفاده کنند.

درباره‌ی علی دریاب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *