امروز: شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
آخرین خبرها

ابزار پارتیشن بندی جدید در ویندوز ۱۰

دیسک منیجمنت

شاید برای شما هم شرایطی پیش آمده باشد که بخواهید تغییراتی در پارتیشن بندی هارد دیسک رایانه‌تان در محیط سیستم عامل ویندوز اعمال کنید. به طور مثال یک پارتیشن قدیمی را حذف کرده و یک پارتیشن جدید ایجاد کنید یا ظرفیت یک پارتیشن خاص را کم یا زیاد نمائید. در این صورت باید از ابزارهای مدیریت دیسک استفاده کنید. ساده‌ترین روش برای مدیریت پارتیشن‌های هارد دیسک شما در ویندوز ۱۰، استفاده از برنامه‌ی Disk Management یا مدیریت دیسک داخلی ویندوز است که آخرین بار در ویندوز ۷ بروزرسانی شده است.

هرچند دیسک منیجمنت ویندوز قابلیت ایجاد پارتیشن‌های جدید را دارد، اما برخی از برنامه‌های پارتیشن بندی در این زمینه بسیار قوی‌تر عمل می‌کنند و قابل اعتمادتر هستند. به کمک چنین نرم‌افزارهایی می‌توانید به راحتی فضای ذخیره سازی یک پارتیشن را بدون دغدغه‌ی از دست دادن اطلاعات موجود در آن، گسترش داده یا یک پارتیشن جدید ایجاد کرده و یا پارتیشن‌های موجود را حذف کنید. اما در هر صورت نباید این نکته را نیز فراموش کرد که برنامه‌ی دیسک منیجمنت به سادگی در دسترس است و کار با این ابزار پارتیشن بندی داخلی ویندوز برای مدیریت هارد دیسک بسیار آسان است.

در این خصوص برنامه‌ی پارتیشن‌بندی ویندوز از نرم‌افزارهای مشابه خود ضعیف‌تر است. اما مایکروسافت در حال کار بر روی یک برنامه‌ی جدید برای مدیریت پارتیشن‌های هارد دیسک در ویندوز ۱۰ است. در حال حاضر، برخی از تنظیمات ویندوز فقط در بخش ستینگ در دسترس هستند و به برخی دیگر فقط از طریق کنترل پنل دسترسی داریم. برخی دیگر هم از بخش تنظیمات و هم از کنترل پنل ویندوز قابل قابل دسترسی هستند. برای این منظور قرار است مایکروسافت گزینه‌ی جدیدی به نام مدرن دیسک منیجمنت را در بخش تنظیمات ویندوز اضافه کند.

زمان ارائه

مایکروسافت کار بر روی این پروژه را در سال ۲۰۰۸ زمانی که ویندوز ۸ را توسعه می‌داد آغاز کرد، اما متأسفانه هنوز آن را به پایان نرسانده است. به طور مشابه، در ویندوز ۱۰ رابط کاربری جدیدی برای جفت کردن دستگاه‌های بلوتوث ارائه شده است، اما شما هنوز هم برای دریافت و انتقال فایل‌ها از طریق بلوتوث باید از ابزار قدیمی ویندوز استفاده کنید.

هنوز مشخص نیست که چه موقع مایکروسافت قصد دارد تنظیمات بخش کنترل پنل را به طور کامل به ستینگ ویندوز منتقل کند، اما شواهد نشان می‌دهد که ابزار جدید پارتیشن بندی هارد دیسک ویندوز در حال آماده شدن است.

درباره‌ی علی دریاب

حتما ببینید

اندروید 11

معرفی اندورید ۱۱ و ویژگی های جدید آن

به‌روز رسانی اندروید ۱۰ در سال گذشته یک تغییر بزرگ برای این سیستم عامل بود. …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *